Pot eu sa conduc un autovehicol fara procura

04 october 2017 75

Stapinu care mi-a vindut masina nu ma e in viata si nu pot prelungi procura.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Advocate

Da, legislația în vigoare a exclus obligația conducătorului de a deține procura etc.

04 october 2017
Andrei Domenco
  • Advocate

Cu titlu de adăugare, din conținutul speței reiese că dvs nu a-ți întomit careva acte când a avut loc vânzarea-cumpărarea automobilului ceea ce duce la idea că automobilul poate fi moștenit de succesorii defunctului deoarece acesta legal nu vă aparține.

04 october 2017