Pot iesi la lucru in timp ce ma aflu in concediu pentru ingrijirea copilului pana la 3 ani cu pastrarea indemnizatiei?

31 iulie 2018 233

Buna ziua. Puteti sa ma luminati, va rog: pana la iesirea in concediul de maternitate, activam pe 2 posturi de munca. Acum ma aflu in concediu pentru ingrijirea copilului si as vrea sa revin la locul de munca secundar (prin cumul in calitate de profesoara). Vreau sa stiu daca nu incalc vreo lege procedind astfel si daca indemnizatia lunara mi se va achita si in continuare sau va fi anulata?

Jurist comments 1

Iulia Furtuna
  • Avocat
31 iulie 2018