Pot pleca peste hotare?

12 noiembrie 2020 89

Buna! Am fost judecata si condamnata, dar instanta a aplicat art. 96 si a amanat executarea pedepsei pana la atingerea de catre copil a varstei de 8 ani. Procurorul, insa, a atacat hotararea la Curtea Suprema de Justitie. In aceasta situatie, pot pleca peste hotare? In dosar este dispusa interdictia de a parasi tara, dar eu nu am fost informata despre aceasta si nu am semnat nimic.

Jurist comments 2

Download discussion
  • Jurisconsult
  • Dreptul civil
  • Dreptul penal
  • Dreptul familiei
  • Dreptul muncii

Buna d-na Victoria, interdicția a fost aplicată de cine de procuror sau de istanță. Care este articolul în baza căruia sînteți trasă la răspundere, cuza nu este finalizată, DVS nu puteți să plecați, pînă în luna decembrie Curtea Supremă se v-a ecspune, ei n-o să vree să amîne pe anul... mai detaliat viitor. Ce se primește procurorul e măgăruș, nu încercați, mai vedeți la Curte Supremă la ce stadie se găsește cauza DVS, bine, succese.

13 noiembrie 2020
  • Jurisconsult
  • Dreptul civil
  • Dreptul penal
  • Dreptul familiei
  • Dreptul muncii

Și încă pe nimeni nu e înteresează v-au fost comunicat despre iterdicție, procurorul o să vă îngroape, fiți atentă.

13 noiembrie 2020