Pot pleca peste hotare?

12 ноября 2020 219

Buna! Am fost judecata si condamnata, dar instanta a aplicat art. 96 si a amanat executarea pedepsei pana la atingerea de catre copil a varstei de 8 ani. Procurorul, insa, a atacat hotararea la Curtea Suprema de Justitie. In aceasta situatie, pot pleca peste hotare? In dosar este dispusa interdictia de a parasi tara, dar eu nu am fost informata despre aceasta si nu am semnat nimic.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna d-na Victoria, interdicția a fost aplicată de cine de procuror sau de istanță. Care este articolul în baza căruia sînteți trasă la răspundere, cuza nu este finalizată, DVS nu puteți să plecați, pînă în luna decembrie Curtea Supremă se v-a ecspune, ei n-o să vree să amîne pe anul... mai detaliat viitor. Ce se primește procurorul e măgăruș, nu încercați, mai vedeți la Curte Supremă la ce stadie se găsește cauza DVS, bine, succese.

13 ноября 2020
  • Юрисконсульт

Și încă pe nimeni nu e înteresează v-au fost comunicat despre iterdicție, procurorul o să vă îngroape, fiți atentă.

13 ноября 2020