Pot să-l iau pe fratele meu cu mine la mare in Bulgaria?

16 august 2017 32

Bună ziua. Fratele meu are 17 ani. Pot să îl iau cu mine la mare in Bulgaria fără procură de la părinţi? Mentionez că mama e in Israel, iar tata e decedat! Mulţumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua.
Cu părere de rău, nu puteți să-l luați, doar prin procură autentificată la notar.
Dacă despuneți de timp, atunci mama merge la un notar în Israel și întocmeste o procură pe numele dvs că permite să luați fratele la mare. Actele de care are nevoi sunt pașaportul RM a mamei... mai detaliat și copia Pașaportului RM al dvs, dacă fratele dispune și el de pașaport atunci și copia pașaportul lui.
Mult succes!!!

16 august 2017