Pot să-l iau pe fratele meu cu mine la mare in Bulgaria?

16 августа 2017 3

Bună ziua. Fratele meu are 17 ani. Pot să îl iau cu mine la mare in Bulgaria fără procură de la părinţi? Mentionez că mama e in Israel, iar tata e decedat! Mulţumesc!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт
  • Иные правонарушения

Bună ziua.
Cu părere de rău, nu puteți să-l luați, doar prin procură autentificată la notar.
Dacă despuneți de timp, atunci mama merge la un notar în Israel și întocmeste o procură pe numele dvs că permite să luați fratele la mare. Actele de care are nevoi sunt pașaportul RM a mamei... mai detaliat și copia Pașaportului RM al dvs, dacă fratele dispune și el de pașaport atunci și copia pașaportul lui.
Mult succes!!!

16 августа 2017