Probleme cu credite nestinse

6 februarie 2018 175

Buna! Am luat credite si nu le pot stinge. Am posibilitatea de a pleca peste hotare ca sa am un venit din care sa imi ajunga sa platesc aceste datorii. Dar cum as putea sa-mi fac pasaport biometric. Am inteles ca nu-mi va da voie sa-l primesc pina nu achit toate creditele.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Constanța,
Accesați linkul de mai jos și o să găsiți răspunsul mai detaliat, însă executorul judecătoresc nu vă poate aplica o asemenea măsură.

https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/credit-nerambursat

6 februarie 2018