Probleme cu pisicile vecinilor

5 septembrie 2018 71

Buna. Din cauza ca nu pot suferi vecinii, mai exact pisicile lor care invadeaza si curtea mea, doresc sa ridic deasupra gardului existent (h 1,7m) o bariera din material plastic transparent de inca 2 m pe toata lungimea lotului. Va rog un sfat, cum sa actionez legal?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Coordonați toate aceste momente cu vecinii pentru a ajunge la un numitor comun pentru a nu implica cheltuieli gardul care intenționați să-l construiți or in caz contrariu adresațivă cu o plângere la poliție.

13 septembrie 2018