Probleme cu pisicile vecinilor

05 september 2018 71

Buna. Din cauza ca nu pot suferi vecinii, mai exact pisicile lor care invadeaza si curtea mea, doresc sa ridic deasupra gardului existent (h 1,7m) o bariera din material plastic transparent de inca 2 m pe toata lungimea lotului. Va rog un sfat, cum sa actionez legal?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Coordonați toate aceste momente cu vecinii pentru a ajunge la un numitor comun pentru a nu implica cheltuieli gardul care intenționați să-l construiți or in caz contrariu adresațivă cu o plângere la poliție.

13 september 2018