Proces contraventional

29 noiembrie 2020 42

Buna ziua, stimati avocati. A fost pornit un proces contraventional. Am semnat pe procesul verbal doar pentru inmanarea copiei, dar agentul contatator nu a chemat cel putin un martor pentru a semna procesul verbal. Pot avea castig de cauza prin contestatie pentru ca nu sa respectat prevederile art. 443 alin. 6 CC?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
***
Nu cred ca era necesar martor. Ati semnat PV, ati fost prezent la intocmire. Doar daca refuzati si nu semnati deloc, era necesar martor.

Cred ca este aplicabil 445 alin 2.

2 decembrie 2020