Proces contraventional

29 november 2020 42

Buna ziua, stimati avocati. A fost pornit un proces contraventional. Am semnat pe procesul verbal doar pentru inmanarea copiei, dar agentul contatator nu a chemat cel putin un martor pentru a semna procesul verbal. Pot avea castig de cauza prin contestatie pentru ca nu sa respectat prevederile art. 443 alin. 6 CC?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
***
Nu cred ca era necesar martor. Ati semnat PV, ati fost prezent la intocmire. Doar daca refuzati si nu semnati deloc, era necesar martor.

Cred ca este aplicabil 445 alin 2.

02 december 2020