Proprietarul unui lot de pamant

3 octombrie 2023 3

Buna ziua. Cum as putea afla cine e proprietarul unui lot de pamant in sat, daca primaria refuza sa imi raspunda la aceasta intrebare sub pretext-ul confidentialitatii informatiei? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Gabriel Diaciuc
  • Avocat
  • Alte domenii

Într-adevăr Dvs nu puteți primi această informație fără un scop legitim. Presupun că ați avea o neînțelegere sau un potențial litigiu cu proprietarul lotului de pământ respectiv. Acesta ar putea reprezenta un motiv întemeiat, însă totul depinde de toate circumstanțele. Puteți să mă contactați la 069992921.

3 octombrie 2023