Proprietarul unui lot de pamant

03 october 2023 3

Buna ziua. Cum as putea afla cine e proprietarul unui lot de pamant in sat, daca primaria refuza sa imi raspunda la aceasta intrebare sub pretext-ul confidentialitatii informatiei? Multumesc.

Jurist comments 1

Gabriel Diaciuc
  • Advocate

Într-adevăr Dvs nu puteți primi această informație fără un scop legitim. Presupun că ați avea o neînțelegere sau un potențial litigiu cu proprietarul lotului de pământ respectiv. Acesta ar putea reprezenta un motiv întemeiat, însă totul depinde de toate circumstanțele. Puteți să mă contactați la 069992921.

03 october 2023