Штраф за рекламу

2 iulie 2017 121

Здравствуйте! Меня оштрафовали за надписи на машине. Машина с румынсаими номерами и находится проездом по молдове. Имел ли право потрульный выписать штраф?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

даже транзитом водителть обязан предоставить сопутствующие документы
авторизацию рекламный контракт

3 iulie 2017
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Salut! Scrie in baza la ce articol din Codul Contraventional a fost aplicata amenda?

3 iulie 2017
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Așa cum mi-ați scris, că ați fost sancționat în baza art. 228(2) CC., reiese că autimobilul avea careva defecte. De ce ați înțeles că amenda are vreo legătură cu inscripția de pe automobil?

4 iulie 2017