Штраф за рекламу

02 july 2017 121

Здравствуйте! Меня оштрафовали за надписи на машине. Машина с румынсаими номерами и находится проездом по молдове. Имел ли право потрульный выписать штраф?

Lawyer comments 3

Călin Bobeică
  • Advocate

даже транзитом водителть обязан предоставить сопутствующие документы
авторизацию рекламный контракт

03 july 2017
SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Salut! Scrie in baza la ce articol din Codul Contraventional a fost aplicata amenda?

03 july 2017
SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Așa cum mi-ați scris, că ați fost sancționat în baza art. 228(2) CC., reiese că autimobilul avea careva defecte. De ce ați înțeles că amenda are vreo legătură cu inscripția de pe automobil?

04 july 2017