Сколько раз можно подавать на алименты?

30 aprilie 2020 80

Здравствуйте, я нахожусь в гражданском браке, у нас есть общий ребёнок. Я трижды подавала на алименты но каждый раз забирала т.к. договаривались мирно, но не надолго. Исполнительного листа ни разу не было. Скажите, пожалуйста, сколько раз вообще можно подавать на алименты и какое наказание за неуплату. Спасибо.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Cu ce s-au finisat cauzele intentate? S-a obținut hotarirea de judecată? Sau cauză a fost încetată pe împăcarea părților sau cererea a fost retrasă?
Daca pe marginea cauzei de încasare a pensiei nu a fost obținut hotarirea de judecată și titlul executoriu, atunci va puteți adresa ori de cite ori aveți... mai detaliat nevoie pină obțineți hotărîre a, din acel moment subiectul este epuizat.

1 mai 2020