Сколько раз можно подавать на алименты?

30 april 2020 80

Здравствуйте, я нахожусь в гражданском браке, у нас есть общий ребёнок. Я трижды подавала на алименты но каждый раз забирала т.к. договаривались мирно, но не надолго. Исполнительного листа ни разу не было. Скажите, пожалуйста, сколько раз вообще можно подавать на алименты и какое наказание за неуплату. Спасибо.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Cu ce s-au finisat cauzele intentate? S-a obținut hotarirea de judecată? Sau cauză a fost încetată pe împăcarea părților sau cererea a fost retrasă?
Daca pe marginea cauzei de încasare a pensiei nu a fost obținut hotarirea de judecată și titlul executoriu, atunci va puteți adresa ori de cite ori aveți... mai detaliat nevoie pină obțineți hotărîre a, din acel moment subiectul este epuizat.

01 may 2020