Sunt pensionară de 11 ani, dar am activat până in mai 2019 și vreau o foaie la sanatoriu

16 august 2019 19

Sunt pensionară de 11 ani, dar am activat până in mai 2019. M-am informat la Casa sociala din Anenii Noi dacă pot depune cererea sa fiu inscrisa in lista pentru bilet de sanatoriu. Funcționara mi-a raspuns că numai după 6 luni de la incheierea activității. Este oare corect? Am vechime de munca de 45 de ani, am activat ca profesoară.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar
19 august 2019