Taxe notariale

27 iunie 2022 64

Buna. Unde as putea vedea taxele pe care le percep notarii la eliberarea duplicatului de pe certificatul de mostenitor? Sunt undeva reglementate aceste taxe?

Jurist comments 2

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna ziua! Da este Legea metodologiei si calcularii taxelor notariale, notarul poate sa va informeze pe aceasta intrebare.

30 iunie 2022
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Legea este veche și nimeni din notar nu se conduce de aceasta, la moment o metodologie de calcul nu este, fiecare percepe după propriile considerente

1 iulie 2022