Taxe notariale

27 июня 2022 64

Buna. Unde as putea vedea taxele pe care le percep notarii la eliberarea duplicatului de pe certificatul de mostenitor? Sunt undeva reglementate aceste taxe?

Jurist comments 2

  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna ziua! Da este Legea metodologiei si calcularii taxelor notariale, notarul poate sa va informeze pe aceasta intrebare.

30 июня 2022
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Legea este veche și nimeni din notar nu se conduce de aceasta, la moment o metodologie de calcul nu este, fiecare percepe după propriile considerente

1 июля 2022