Unde in Moldova pot achita amenda primita la vama Urziceni/Ungaria?

17 martie 2019 2514

Am fost in Republica Ceha unde am stat 5 luni cu pasaport biometric. La intoarcere, la vama Ungariei mi-a fost aplicata o amenda pe care inca nu am achitat-o. Unde in Moldova pot achita amenda primita la vama Urziceni/Ungaria?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună Veronica,
Ar fi cazul sa va adresați la Ambasada Ungariei cu actele ce le aveți, iar aceștia o sa comunice unde poate fi achitata amenda respectivă.

18 martie 2019