Unde in Moldova pot achita amenda primita la vama Urziceni/Ungaria?

17 марта 2019 2514

Am fost in Republica Ceha unde am stat 5 luni cu pasaport biometric. La intoarcere, la vama Ungariei mi-a fost aplicata o amenda pe care inca nu am achitat-o. Unde in Moldova pot achita amenda primita la vama Urziceni/Ungaria?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună Veronica,
Ar fi cazul sa va adresați la Ambasada Ungariei cu actele ce le aveți, iar aceștia o sa comunice unde poate fi achitata amenda respectivă.

18 марта 2019