Va trebui să plătesc executorului ca să pună în aplicare hotărârea instanței?

9 august 2022 33

Bună ziua. Am avut un proces judiciar și urmează să prezint hotarârea executorului. Va trebui să-i achit acestuia ceva ca să execute hotarârea menționată?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Este vorba de avansarea cheltuielilor, o sumă în jur de 500 lei și atît pentru început, deja pe parcursul executării dacă va fi necesar o să fiți informați(de regulă țin de plăți pentru cheltuielile de executare care urmează a fi încasate ulterior din debitor).

11 august 2022