Va trebui să plătesc executorului ca să pună în aplicare hotărârea instanței?

09 august 2022 33

Bună ziua. Am avut un proces judiciar și urmează să prezint hotarârea executorului. Va trebui să-i achit acestuia ceva ca să execute hotarârea menționată?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Este vorba de avansarea cheltuielilor, o sumă în jur de 500 lei și atît pentru început, deja pe parcursul executării dacă va fi necesar o să fiți informați(de regulă țin de plăți pentru cheltuielile de executare care urmează a fi încasate ulterior din debitor).

11 august 2022