Vacanța in Romania pentru fetita mea de 12 ani, domiciliata cu mama ei in Italia

5 iunie 2019 136

Buna ziua. Aș dori sa stiu de ce acte am nevoie ca s-o pot lua in vacanța in Romania pe fetita mea de 12 ani. Sunt divorțat si ea sta cu mama ei in Italia. Suntem din Republica Moldova, dar eu m-am recăsătorit in Romania. Multumim.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Pentru o călătorie de vacanta nu aveți nevoie de nici un act sau acord din partea mamei urmează doar să coordonați cu mama pentru a lua copilul și a pleca în vacanță.

6 iunie 2019