Vacanța in Romania pentru fetita mea de 12 ani, domiciliata cu mama ei in Italia

05 june 2019 136

Buna ziua. Aș dori sa stiu de ce acte am nevoie ca s-o pot lua in vacanța in Romania pe fetita mea de 12 ani. Sunt divorțat si ea sta cu mama ei in Italia. Suntem din Republica Moldova, dar eu m-am recăsătorit in Romania. Multumim.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Pentru o călătorie de vacanta nu aveți nevoie de nici un act sau acord din partea mamei urmează doar să coordonați cu mama pentru a lua copilul și a pleca în vacanță.

06 june 2019