Vecinii nu vor sa repare drumul deteriorat in urma lucrarilor pentru conectarea conductei de gaz

5 noiembrie 2020 38

Buna ziua. In urma lucrarilor efectuate pe drumul public pentru conectarea conductei de gaz, langa gardul au lasat gramezi cu pamant, ceea ce ma impiedica sa intru/ies din curtea mea. Mentionez ca noi nu suntem conectati la conducta mentionata. Inainte de a incepe lucrarile, am convenit cu vecinii ca vor face ordine pe drum, dar acum ei nu doresc. Cum sa procedez in cazul acesta din punct de vedere juridic, pentru a obliga vecinii sa aduca drumul public in ordine?

Jurist comments 1

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Puteți să vă adresați cu o plîngere la primărie, poliția de sector, cu descrierea încălcărilor. Depinde cine a efectuat lucrările. Dacă lucrările le-a efectuat un antreprenor, puteți să vă adresați și lui.

11 noiembrie 2020