Vecinii nu vor sa repare drumul deteriorat in urma lucrarilor pentru conectarea conductei de gaz

05 november 2020 38

Buna ziua. In urma lucrarilor efectuate pe drumul public pentru conectarea conductei de gaz, langa gardul au lasat gramezi cu pamant, ceea ce ma impiedica sa intru/ies din curtea mea. Mentionez ca noi nu suntem conectati la conducta mentionata. Inainte de a incepe lucrarile, am convenit cu vecinii ca vor face ordine pe drum, dar acum ei nu doresc. Cum sa procedez in cazul acesta din punct de vedere juridic, pentru a obliga vecinii sa aduca drumul public in ordine?

Jurist comments 1

  • Advocate

Puteți să vă adresați cu o plîngere la primărie, poliția de sector, cu descrierea încălcărilor. Depinde cine a efectuat lucrările. Dacă lucrările le-a efectuat un antreprenor, puteți să vă adresați și lui.

11 november 2020