Vreau sa ma dezic de averea mamei mele, care a murit

5 decembrie 2018 69

Buna ziua. Muncesc in Israel. Vreau sa ma dezic de averea mamei mele, care a murit și e nevoie de semnătura mea. Tata trăiește. Eu am făcut procura pe fratele meu care sa o facă in lipsa mea. Notarul mi-a zis ca trebuie sa fiu prezenta ca nu pot sa termine procesul fără prezenta mea. Întrebarea este: pot sa-l împuternicesc pe frate sa semneze in numele meu? Va multumesc!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Gasiti aici un raspuns la o întrebare similară:
https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/renuntarea-la-mostenire-procedura-de-imputernicire-la-un-familiar

6 decembrie 2018