Achitare pensia alimentara

20 октября 2017 96

Buna ziua! Spuneti va rog care sunt modalitatile de plata a pensiei alimentare. Este adevarat ca se achita doar prin executor judecatoresc si plus la aceasta se achita si comision? Multumesc.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Aliona Barbăscumpă
  • Юрисконсульт

2 modalități:
1) prin intermediul executorului cu achitarea de către debitor a onorariului,
2) retragerea documentului executoriu prin cerere din partea creditorului ( art. 44, 86 Cod de Executare), și achitarea pensiei alimentare in mod amiabil, de către debitor.
Succese!

21 октября 2017
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Contract de intretinere autentificat notarial !

23 октября 2017