Am un baiat de 18 ani

15 июня 2018 48

Am un baiat de 18 ani. Se poarta urat cu mine, desi l-am crescut singura de la 1 an si 3 luni (tatal e decedat). A ajuns la o varsta mare si nu-l pot controla - tipa, e agresiv si face numai rau. Ce pot sa fac in asa caz? As vrea sa-l scot din casa, dar nu stiu daca legea imi permite. Eu ma tem sa stau cu el impreuna! In momentul de fata sunt in Italia.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Адвокат

Puteti cere de la instanta de judecata o ordonanta de protective, si atunci el va fi obligat sa nu sa se apropie de domiciliul dvs.

Vedeti aici detalii: https://yavo.md/rus/raspunsuri/v/sunt-amenintata-de-fostul-sot

15 июня 2018