Angajare în câmpul muncii

6 июня 2023 22

Buna ziua. Studiez in anul 3 la universitate, specialitatea Stiințe ale educației, biologie. Intre timp, as dori sa ma angajez in sectorul bugetar, ceva legat de domeniul public. O pot face, sau trebuie sa termin studiile sau studii speciale?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Totul depinde de cerințele funcției în care doriți să vă angajați.
Dacă pentru a ocupa această funcție nu sunt necesare studii superioare, liber vă puteți angaja.

7 июня 2023

Mulțumesc.

24 августа 2023