Asociatie locatari

3 августа 2018 541

Buna. Vreau sa cunosc mai multe despre asociatia pentru intretinerea blocului locativ. Unde pot sa gasesc informatii despre inregistrarea asociatiei, functionare etc. Poate fi fondatorul asociatiei o persoana neutra care nu locuieste in blocul locativ respectiv? O alta asociatie poate presta servicii legate de bloc sau nu?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Toată informația utilă pentru dvs o găsiți în legea cu privire la condominiul în fondul locativ, în special începând cu capitolul IV.
Legea => ( http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=311744 )

4 августа 2018