Au dreptul sa ma dea afara din autogara?

21 июля 2018 28

Buna, colegi! As vrea sa ma informez. Sunt tanar specialist si nu prea inteleg. Am citit regulamentul cu privire la transportul auto, am citit regulamentul cu privire la statiile auto si nicaieri nu este indicat ca au dreptul sa ma dea afara la orele 02:00 noaptea. Imi indicati unde ma pot documenta? Corect s-a procedat in cazul dat?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna,
Nu cred că legislația ar prevedea undeva o asemenea situație, ca opțiune, ar fi de verificat regulamentul de activitate a instituției în cauză.

21 июля 2018
  • Юрисконсульт

D.na Sabina a fi normal dacă DVS v-aţi adresa cu o cerere la administratorul gării, unde să relaţi cele indicate cu o singură întrebare în cît de corect au procedat colaboratorii gării, după aceasta cum v-a fi răspunsul în instanţă.

23 июля 2018