Contravenție RCR

29 мая 2024 3

Bună ziua. Care este termenul de prescripție/notificare a contravenției constatate de camera de supraveghere a traficului?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

1 an

30 мая 2024
  • Юрисконсульт

Buna Dheorghe, se ee în considerație un an, din momentul întocmirii procesul verbal administrativ, după expirarea temenului poliția trebuie să înceteze examinarea cauzei. DVS sunteți în drept după expirarea acestui termen, să atenționați poliția despre întocmirea acest document.

30 мая 2024