Depunerea cereriide chemare in judecata in locul fratelui, fiind imputernicit prin procura

27 июня 2024 3

Buna ziua! Am eu dreptul sa depun cerere de chemare in judecata in locul fratelui, daca am procura de la el?

Комментарии юристов 5

Descărcaţi discuția
  • Адвокат

......nu, trebuie să împuterniciți un avocat sau să semneze însăși fratele cererea de chemare în judecată.....

28 июня 2024
Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua M,
Daca aveti studii juridice ati putea doar in baza de procura, daca nu aveti studii juridice atunci trebuie fratele sa imputerniceasca un Avocat sau sa o semneze personal.

28 июня 2024

Despre cererea de chemarwe in judecata am inteles.Am eu dreptul in baza procurei date de fratele,sa semnez mandatul avocatului desemnat pentru fratele?

29 июня 2024
Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Daca nu este mentionat expres in Procura, atunci nu prea ati avea cum caci este un drept personal special, care necesita specificarea sa in mod expres.

29 июня 2024

In procura este mentionat

29 июня 2024