Dezicerea de tată

29 июля 2023 4

Bună ziua. Am 20 ani și doresc să mă dezic de tată, adică vreau ca acesta să fie radiat din certificatul meu de naștere. Ce trebuie să fac pentru asta?

Комментарии юристов 3

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Nadia, vă adresați în judecată pentru a fi luată o hotărâre.

30 июля 2023
  • Адвокат
  • Иные правонарушения
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua. Unica posibilitate este să contestați paternitatea, dar astfel de cerere urmează a fi probată, de fapt că și orice altă cerere

3 августа 2023
Mihai Gherbovei
  • Адвокат

Salutare Tată.

Răspuns conform întrebării adresate .... categoric nu este posibil din inițiativa dvs.

Recomand de a obține o consultație detaliată la un avocat.
Succese.

30 августа 2023