Documentele apostilate de mine pentru cetatenia romana sunt valabile si pentru fratele meu?

14 июля 2023 2

Buna ziua. Am apostilat documentele pentru cetatenie romana. Peste o luna fratele deja doreste sa le apostileze. Poate sa le foloseasca pe cele facute de mine, daca sunt aceleasi documente?Multumesc

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Buna ziua!
Da, actele sunt valabile. Nu contează cine a aplicat-o. Cu atât mai mult, la moment apostila este online și poate fi verificată foarte ușor.

15 июля 2023