Este permisă vînzarea online a produselor de cofetărie produse în condiţii casnice?

3 августа 2024 0

Bună ziua. Am nevoie de vreo permisiune, înregistrare sau document anumit pentru a face acasă checuri şi biscuiţi ca ulterior să le postez pe rețele de socializare şi să le vând fizic?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Mihail Lavric
  • Адвокат-стажер

Bună ziua. Ceea ce ați descris dvstră este o activitate de antreprenoriat. Dacă doriți să aveți o activitate de acest gen, ar urma să vă înregistrați o întreprindere la ASP.

5 августа 2024