Inselaciune pe Internet

11 февраля 2018 83

Eu vind haine pe internet si am dat peste 3 persoane care s-au unit si spun ca nu le-am transmis ceea ce au comandat si ca sa le transmit banii inapoi ca altfel ma dau in judecata. Ce pedeapsa pot primi daca ele la proces spun toate 3 ca n-au primit ceea ce au comandat?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Адвокат

Trebuie să începeţi o investigaţie şi să cercetaţi la poştă sau alt curier folosit care este soarta mărfii.
În orice caz, nu puteţi fi acuzat de înşelăciune dacă aţi depus marfa la poştă şi aveţi dovadă în acest sens.

12 февраля 2018
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
12 февраля 2018