Pot sa fac cetatenie moldoveneasca?

20 мая 2024 5

Buna ziua. Sunt venit din Ucraina si din cauza razboilui, arhiva starii civile din localitatea unde m-am nascut a ars. Mama mea este moldoveanca si doresc sa aflu cum pot sa fac cetatenie moldoveneasca. Cum pot sa fac documentele necesare (in primul rand pentru a demonstra cine este mama mea)?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Serghei Sandu
  • Адвокат

Bună ziua. Trebuie să începeți cu Certificatul de naștere al dvs. să demonstrați că mama dvs. este moldoveancă. Pentru consultații sau asistență apelați la tel. 069667845

22 мая 2024