Ridicarea automobilului de la parcarea speciala pazita

11 августа 2017 74

Care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmeze un proprietar de autovehicul pentru a ridica autovehiculul de la parcarea special pazita. De ce acte are el nevoie, si ce acte trebuie sai elibereze cei de la parcare? Si in caz ca automobilul nu este in starea din momentul arestarii ce putem intreprinde?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

http://yavo.md/rom/raspunsuri/v/ridicarea-autovehiculului-de-la-parcarea-pazita
In cazul in care automobilul nu este in starea din momentul amplasarii la parcare , puteti efectua o expertiza autotehnica pentru stabilirea uzurii si gradului de defectiune (factorii climaterici spre exemplu) sau deteriorarea fizica , care este perioada aparitiei defectelor etc.

Totodata asupra administratorilor S.R.L-ului mentionat , este intentat la... mai detaliat moment un dosar penal , solicitati informatie cu privire la acesta la Procuratura Municipala !

11 августа 2017