Statutul de tanar specialist?

3 июня 2020 318

Cat timp (ani) un absolvent poate fi considerat tanar specialist? Stiu ca tinerii specialisti angajati beneficiaza de anumite facilitati. Cat timp poti beneficia de acestea?

Jurist comments 1

Lucia Betisor
  • Параюрист
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua un „tînăr specialist” este absolvent al instituţiei de învăţămînt superior, mediu de specialitate sau secundar profesional în primii trei ani după absolvirea acesteia.
http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=326757

4 июня 2020