Statutul de tanar specialist?

03 june 2020 318

Cat timp (ani) un absolvent poate fi considerat tanar specialist? Stiu ca tinerii specialisti angajati beneficiaza de anumite facilitati. Cat timp poti beneficia de acestea?

Jurist comments 1

Lucia Betisor
  • Paralegal

Buna ziua un „tînăr specialist” este absolvent al instituţiei de învăţămînt superior, mediu de specialitate sau secundar profesional în primii trei ani după absolvirea acesteia.
http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=326757

04 june 2020