Vreau sa plec peste hotare cu copilul

1 февраля 2018 36

Situatia e urmatoarea .Deja nu mai locuim impreuna cu sotul de aproape 3 luni. Nu suntem divortati oficial si avem un baietel de 1 an si 10 luni. Baietelul e cu mine. Vreau sa plec peste hotare si vreau sa iau si copilul cu mine. O sa pot sa iau copilul fara permisiunia tatalui?

Jurist comments 1

Iulia Furtuna
  • Адвокат

Nina, vedeti aici raspunsul la o intrebare asemanatoare cu a Dvs: https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/acordul-parintelui-pentru-plecare-peste-hotare

1 февраля 2018