A fost aplicata interdictia de a parasi tara?

23 декабря 2019 159

Buna ziua. Mi-a venit hotararea judecatoreasca in privinta sumei pe care trebuie sa o achit pentru un credit nerambursat. Nu se spune nimic despre interdictie de a parasi tara. Putea sa fie aplicata asa interdictie sau nu? Am nevoie sa aflu urgent.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Aceasta este doar hotărârea care va obliga sa întoarceți datoria, interdicție nu aveți aplicată.

24 декабря 2019
  • Юрисконсульт

D-na Victoria, există o hiotărîre de instanță. Mai apoi această hotărîre se pune în lucru, adica partea care a dat cîștig de cauză treue să se adreseze după titlu și pe urmă să se adreseze la un executor judecătoresc, el o să vă invite de mai multe ori, înd v-a... mai detaliat constata lipsa DVS, el trebue să se adreseze în instanță cu o cerere despre aplicarea față de DVS o interdicție de a nu părăsi țara. V-a dura mult timp, DVS aveți ocazia să plecați acuma din tară, la întoarcere o să vă clarificați cu datoria.

31 декабря 2019