Acces la teren

16 июля 2021 16

Buna ziua! Am procurat un teren situat de-a lungul unui traseu international. Recent au fost efectuate lucrari de reabilitare. Intre drum si teren au sapat un canal de scurgere a apei de 1 m adancime, dar un pod peste el nu au facut. Primaria a inaintat cerere sa faca, dar ei au raspuns ca nu era gard cu poarta si de asta nu au facut. După ce s-a instalat gardul cu poarta, au spus deja ca nu e o cladire ca sa faca accesul. Cum pot rezolva situația aceasta? Multumesc mult!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Cornel, DVS ați încercat să clarificați aceasta cu primărie, ea se ocupă cu futbol, mai încercați să vă adresați cu o cerere la primărie, ca să vă comunice, conform cărui document, regulament ei se conduc în așa situație și care este eșirea din situația dată. Concomitentent avertizații ,... mai detaliat că DVS sunteți dispus să vă adresați în istanțșă cu o cerere, în baza căruia o săp obligați primăria să construiască podul.

17 июля 2021