Accident

6 июня 2022 64

Buna ziua! Am cauzat un accident auto cu daune materiale (am intrat cu masina untr-un gard vechi). Am parasit locul accidentului, dar politia m-a identificat in urma plangerii depuse de cineva din vecini. Am dat la politia explicatiile necesare, m-am înțeles cu proprietarul gardului sa repar pagubele produse si acesta nu are alte pretentii. Ce sancțiuni mi se va aplica in aceasta situatie?

Jurist comments 1

Andrei Țurcan
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună ziua Dl. Ilie.

Dacă alte plângeri nu sunt, urmează doar să achitați amenda contravențională la stat în jumătate de la data aplicării sancțiunii.

7 июня 2022