Accident cu masina furata

16 ноября 2019 97

Mi-a fost furat masina intr-o noapte fara ca sa stiu. A venit politia la mine si m-a invinuit precum ca am facut un accident rutier, dar eu nici habar nu aveam ca masina mea nu-i in curte. Ce sa fac acum, cum pot dovedi nevinovatia mea?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

În cazul în care invocați că automobilul a fost răpit și altă persoană a săvârșit accidentul atunci depuneți o plângere la poliție pentru faptul că vi s-a furat automobilul, dar mare atenție la denunțul și plângerea falsă. Or, în caz că denunțul că vi s-a sustras automobilul nu se confirmă,... mai detaliat iar automobilul a fost anterior încredințat unui terț, fie și verbal, puteți și veți fi atras la răspundere penală pentru denunți fals!

În cazul sustragerii mijlocului de transport nu puteți fi atras la răspundere dat fiind faptul că nu ați comis careva fapta infracțională.
Angajați un avocat, fie vi se va acorda un avocat ce acordă asistență juridică garantată de stat.

16 ноября 2019
  • Юрисконсульт

Dl. Sergiu nu acceptați avocat ce acordă asitență gratuită, deoarece el n-o să facă nimica, ei sînt de formă ca o mobilă,o să semneze documentele procesuale și tot.

30 декабря 2019