Accident pe trecerea de pietoni

8 июля 2019 28

Buna ziua. Am lovit un boschetar pe trecerea de pietoni, aflandu-ma la serviciu. Am chemat salvarea, politia. Boschetarul a fost dus la spital și peste 3 zile a decedat din cauza unei trombe. Au trecut deacum 3 saptamani și nu se stie nimic, decedatul este la morga, noi nu stim ce este cu dosarul. Spuneti, va rog, ce ne asteapta?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

d-na Cristina, posibel poliția n-a găsit legătură cauzală în acidentul care a avut loc cu cauzare boschetarului și n-a fost pornită cauza penală. Da, ca să fiți sigură DVS sînteți în drept să vă adresați cu o cerere la poliție de a vă fi comunicat, care e soarta acidentului rutier,... mai detaliat ce măsuri s-a întreprin de ei, pentru a fi sigură. Dacă DVS nu sînteți în posibilitatea de așa ceva, puteți să mă contactați la telefon și noi în mod privat ne v-om întîlni și v-om discuta chistiune dată.

2 января 2020